teisipäev, märts 04, 2008

Kiri Gazast, otse südamesse

Mohammed Omer ei ole minu sõber. Õigupoolest ei tunne ma teda üldse. Ainus asi, mis meid ühendab, et käin tihti lugemas veebilehekülge Pressante , kus tema artkleid on avaldatud. Tänane "Kiri Gazast" oli inimlik, lihtne ja shokeeriv. Sinna oli ka kirjutatud "Tundlikel inimestel pilte mitte vaadata!" Ja nii avastasin, et olen TUNDLIK... väga tundlik. Süda hakkas kõvasti pekslema ja pidin veidi värsket õhku hingama. Kes tahab, võib oma tundlikkust testida lingi kaudu postituse lõpus.

Mohammed räägib, kuidas käis Jabalya elanike käest pärimas, mis täpselt juhtus. Nagu tihtipeale tuleb sealkandis ette, on kõige otsesemad pealtnägijad lapsed. Poisile, kes jutustas nuttes, kuidas nägi oma sõbra pead minema lendamas, tegid rohkem haiget pisarad kui psühholoogiline valu, kuna põsed oli põlenud ja jalgadel polnud enam liha. Mohammed küsib endalt, kuidas on võimalik, et see poiss teadvusel on...!! Koju, Rafah'i, jõudes üritas puhata, aga hirm sundis teda otsima pereliikmeid, kuna kodu oli tühi.
"Paljud inimesed olid tänavatel, noored mehed jooksid. Ma ei saanud aru, mida olin tegemas, jooksin edasi-tagasi mööda tänavaid, teadmata miks või kuhu. Läksin tagasi koju, et kirjutada seda lugu. Ja otsustasin, et ei lähe magama, ükskõik kui väsinud ma ka poleks. Kui ma pean siit ilmast minema, siis tahan olla ärkvel, et teada, et olen suremas ja kelle käe läbi. Mitte magades."

Lugesin ka Anna Goldmani kokkuvõtte eelmise nädalalõpu sündmuste kohta Gazast:"12 tunni jooksul sooritati Jabalya põgenikelaagrile 30 lennurünnakut ja visati 50 pommi, said surma 55 inimest, kellest 10 võitlejat ja 45 tsiviilelanikku. "Oli kirjas, et kasutati F16 ja Apache. Mul ei ole vähimatki ettekujutust, kuidas need täpsemalt välja näevad, aga kujutan vaid ette. Juba need sõnad "F 16 ja Apache VS põgenikelaager" tekitavad minus raskesti allasurutavaid tundeid.

Teen endale ehk lõputult naiivse küsimuse - kuidas on see võimalik?!? Et Inimesed elavad selliseid elusid, selliseid kogemusi. Kirjutan Inimesed suure tähega nagu ma seda ikka armastan teha oma imetlusest Inimliku Teadvuse vastu ja tugevast tahtmisest alati alla kriipsutada seda, mis meis ülimat on.
Nõukogude aegne lapsepõlv ja noorus on minusse sügavalt istutanud võrdsustunde. Ja ma ei häbene seda tunnistada, et ma KÕIKI inimesi samavääriliseks pean. Mõned vaidluskaaslased on vahetevahel juhtinud mu tähelepanu selle peale, et võrdsuse ja vabaduse dilemma oli juba Voltaire'i poolt paika pandud. Kes tahab vabadust, peab võrdusest loobuma ning vastupidi.
Mul ei ole küll niipalju filosofeerimisoskust, et Voltaire'i kallale minna, aga mina oma südames usun, et midagi on alati võimalik teha...Ilmselt väga lapsik mõte.
Kunagi olime teistsugused, 40 aastat tagasi. Olime piisavalt lapsikud, et midagi muuta tahta. Maagiline 1968! Maagiline kogu maailmale, kuna Inimeste Teadvus tegi siiski suure hüppe ja maagiline mulle, kuna ma siia ilma sündisin
.
Uut Hüpet õhust otsides tahaksin ma meenutada viimaste päevade ohvreid, neid, kes siit maailmast läksid viisil nagu ükski Inimene ei peaks minema. Et jääks neist kasvõi hägune jäljeke, mis sest, et ühel tagasihoidlikul ja väheloetud blogil.
1- Eyad Al Ashram, Maschio, 26
2- Musleh Abu Ali, Maschio, 17
3- Jakline Abu shbak, Femmina, 17
4- Eyad abu Shabk, Maschio,
5- Basam Muhammad Ubaid, Maschio, 45
6- Basam Ubaid, Maschio, 15
7- Hamza Al jamal, Maschio,40
8- Abdallah Abd Rabu, Maschio, 4
9- Ibrahim Alzain, Maschio, 25
10- Mustafa Zaghloul, Maschio, 32
11- Hamada Abd Al hameed, Maschio, 29
12- Saeed Al hasheem, Maschio, 23
13- Husain Al batsh, Maschio, 27
14- Samah Zaydan Asalya, Femmina, 17
15- Salwa Zaydan Asalya, Femmina, 23
16- Tala't Dardona, Maschio, 29
17- Mustafa Abu Jalala, Maschio, 28
18- Hasan Safi, Maschio, 25
19- Abdallah Abu Shaira, Maschio, 18
20- Mutasim Abd Rabu, Maschio, 24
21- Hamada Saleh Al abad, Maschio, 16
22- Mustafa Manon, Maschio, 22
23- Muhammad Sleem, Maschio, 24
24- Muhammad Abdalrahman Shhab, Maschio, 23
25- Ali Al kitnani, Maschio, 15
26- Tal'at Dardona, Maschio, 17
27- Sana Ghad Al abed Saleh, Femmina, 16
28- Ahmed Albatsh, Maschio, 16
29- Muslih Muhamad Muslih,Maschio, 17
30- Thabet Junied, Maschio
31- Sultan Al zain, Maschio
32- Mustafa Abu Jalala, Maschio
33- Muhammad Al atar, Maschio
34- Nael Abu Alon, Maschio, 20
35- Muhammad Abd Al mouti Sleem, Maschio,
36- Saed Dabour, Maschio, 28
37- Hamada Saed, Maschio
38- Mahmoud Rayan, Maschio
39- Jedjad Hatem Abu Hlayal, Maschio
40- Thari Abu Aubaid, Maschio
41- Tamer Weshah, Maschio
42- Ahmed Saleh Abd Al rahman
43- Muhammad Abd Al qader Oqylan
44- Hasan Abu Harb
45- Abd Al rahman Atallah, Maschio, 60
46- Ibrahim Attalah, Maschio, 30
47- Sua'd Atallah
48- Sconosciuto/Tundmatu
49- Sconosciuto/Tundmatu
50- Sconosciuto/Tundmatu
51- SconosciutoTundmatu
52- Sconosciuto/Tundmatu
53- Sconosciuto/Tundmatu a Khanyonis City
54- Sconosciuto/Tundmatu a KhanYonis City


Mohammed, ka mina ei taha magada, kui keegi teist sureb...


Lettera da Gaza
Pressante - Informazione libera e indipendente - martedì 04 marzo 2008

2 kommentaari:

sepp ütles ...

lihtsalt huvi pärast: kas algallikas on ära toodud ka põhjus, miks Iisrael ründas, koos raketirünnakus hukkunud iisraellase nimega?

mitte et ma pooldaks nii ebavõrdset karistusaktsiooni, kaugel sellest, ent faktitäpsuse huvides tuleks loendada mõlema poole laibad

Kristel ütles ...

òige!
"Il Sole 24 Ore",itaalia "majandusliku" ajalehe andmetel on selle rùnnaku algusest mòòdunud kolmapàeval surnud 71 palestiinlast ja 1 iisraeli surnu koos 5 haavatuga.
Ohvrite ùldarv alates 28.sept. 2000kuni 13.veebr 2008 on jàrgmine:
Palestiinlasi 4997
Iisreallasi 1058
Teisi rahvusi 78

Loomulikult, rùnnakud on nagu ping-pong ning pòhjused ulatuvad ju aegade hàmarusse. Kuhu tàpselt tòmmata agressiooni ja enesekaitse piirid, on vàga keeruline ùlesanne ka meie igapàevaelus :),mis siis veel sòjast rààkida...
Aga millegi pàrast eksisteerivaid surnuid, kes tàhelepanu àratavad ja surnuid, kes unustuses surevad.
Mind paneb ka mòtlema jòudude ning sòjatehnikate proprortsionaalne vahekord.