teisipäev, november 22, 2011

Cherchez l'italien

Kunagi ütles Alexander Dumas, et probleemide taga tuleb tihti naisi otsida - "Cherchez la femme". 
Mina, kes olen väsinud nägemast/kuulmast Itaalia ning itaallaste kohta näpuga näitajaid, nii välismaised kui kohalikke vingujaid, armastan ikka tähelepanu juhtida toimivale, positiivsele Itaaliale. Arvan, et kui seda esile ei tõsta ja kui seda märgata ei taha, siis ta sinna hädaldamise mädasohu vajubki...
Ja tahan ütelda, et tegelikult on tihti nutikate loominguliste lahenduste taga itaallased, seega "cherchez l'italien", kuigi esmapilgul jääb märkamatuks.

Fotol on Copenhagen Wheel, elegantne valge ülitehnoloogiline hübriidjalgratas. Punase ketta sees tagarattal on arvuti, gps, bluetooth ning patarei, mis akumuleerib kineetilist energiat, vajaduse korral kasutatav kui sõitja väsinud või kui tee ülesmäge.
See on Bostoni MITi SENSEable City Lab'i projekt. Aga...

SENSable City Lab'i direktor on itaallane, arhitekt Carlo Ratti. 
Selle realiseerijaks ning tehniliseks konsultandiks on itaalia firma Ducati Energia.
Jalgratas iseenesest on teise itaalia firma Cinelli mudel Mystic.
Projekti finantseeris Ministero dell'Ambiente, Itaalia Keskkonnaministeerium ning fotodki on itaalia fotograafilt Max Tomasinellilt.


Selliseid näiteid on tegelikult palju, igast eluvaldkonnast ning maailmanurgast ja kõige selle pärast ongi mul põikpäine usk itaallastesse. vaatamata kehvadele aegadele, mis , tõsi küll, on juba liiga pikka aega kestnud...


1 kommentaar:

Sirli ütles ...

lihtsam on alati nàha negatiivsemat poolt,postiivsega on vàheke raskem :D
inimese loomus vast selline ?=)
itaallaste juures ongi yheks toredaimaks omaduseks ka rasketel aegadel edasi minna naeratus nàol =)