teisipäev, veebruar 12, 2008

"Lost"ist ,eneseteadvusest ning elu mõttest

Leian "Lost"is mõnevõrra tänapäeva ühiskonna metafoori. Et satud ühte paika, mida ei tunne, seejärel leiad, et oled mõistetamatult "teiste"-poolse vägivalla ohver. Peas kõlab küsimus -miks on see kõik nii julm ja mõttetu?
Mulle meeldis idee, et moodustati ühiskond, kus igaüks võttis endale sobiva rolli järgides oma sisimat kutsumust.
Mulle meeldis ka saatuse-aimdus, mis iga inimese käekäiku mõjutas ning hullumeelselt õigeid otsuseid sundis vastu võtma.
Mulle meeldis eneseteadvus, mis ka kõige nõrgemates ja ebakindlamates teed rajas ning pead tõstis.
Mulle meeldis valmidus oma eneseteadvuse pärast surra.
Kui eneseteadvus pead tõstab, paneb küsimärgi alla igasuguse autoriteedi ja hirmu tundmatuse ees.
Alzare la testa e agire!
Pea püsti ajada ning tegutseda! Kui palju on nendes lihtsates sõnades energiat. Kena oli ka seda filmikaadrites näha.
Vahel lähen mõttes mõne põlvkonna võrra tagasi. Neil oli selline suur ülesanne - diktatuurihullustele lõpp peale teha ning rusudest jälle midagi üles ehitada. Nad viisid oma ülesande auga lõpuni, vaatamata sellele, et nende head usku (buona fede) kasutasid ära uued võimuahned. See, mis tundus meie eelkäijatele parim viis maailmas olemiseks (demokraatia) tühjendati oma sisust , muudeti lõksuks nig kasvatati üles (kultuuri labastamise ning TV abil) uus põlvkond laboratooriumihiiri, kellel poleks enam vaimset võimet pettust läbi näha.
Milles seisneb pettus?
Samal ajal, kui meie oma vasak- ja parempoolseid võitlusi peame, on keegi, kes maksab palka mõlemile. Ükskõik, kes võimul, ohjad on ikka pankurite ning ülejäänud vabamüürlaste käes. Ja meil on "vaba valiku illusioon"! Naeruväärse palga eest anname ühiskonnale - NENDE ÄRANÄGEMISE JÄRGI SALAKAVALALT VOOLITUD ÜHISKONNALE- kõige kallima, mis meil on. Oma eksistentsi, oma elukogemuse. 1500 euro eest kuus müüme oma Elu, sest töö hõlmab 90% meie ajast, mis teisiti kuuluks enesetäiendamisele või oma lastele ligemal olemisele... mis teisiti kuluks lihtsalt sellele, et ilma igasuguse olelusvõitluseta, -võistluseta keskenduda ÕNNELIKUKS OLEMISELE...Usun ,et oleme selleks Maa peale sündinud...
Õnneks on inimlik enesetadvus vintske surema. Elab veel kõige kiuste paljudes meist!
Mina arvan, et meie põlvkonna ülesanne on see pettus paljastada, mitte alistuda, mitte lubada endale sellist armetut ühiskonda pähe määrida, kus raha väärtus on suurem kui inimelu, kus mõttesuurust naeruväärsusega surmatakse.
Niisiis, alziamo la testa! Siamo Esseri Umani sul Pianeta più bello!Pea püsti! Me oleme Inimesed ilusaimal planeedil! Meie Teadvus on suurim väärtus!
"Lost"ist alustasin ja "Lost"iga lõpetan.
Ehk nii mõnedki meist peavad seda nõmedaks TVseriaaliks.Võimalik ,et tegijatel oligi selline kavatsus.Mina arvan et Lost on nagu õunauss, kes on võimeline meie veendumuste sisse kahtluste tunneleid uuristama. Paljudele pikka aega televiisori ees olijatele võib äkki avaneda värav eneseteadvuse juurde.
Le vie del Signore sono Infinite...
Elu teed on lõputud...

Kommentaare ei ole: