kolmapäev, märts 18, 2009

Kumminuia vihinalMul keerleb peas juba mõnda aega üks küsimus:
kui üks normatiiv, üks seadus on ilmselt konstitutsioonivastane, kuidas peab siis üks kodanik käituma? Vaikselt sõna kuulama? Või sellest üle astuma?
Kas tuleb enne moraal või seadus, ükskõik kui ebaõiglane see ka siis ei oleks?

10.märtsil kirjutasid Rooma linnapea Gianni Alemanno ning politseiprefekt Giuseppe Pecoraro alla protokollile meeleavalduste distsiplineerimise kohta. Ametlikult on lubatud ainult kuus marsruuti ja sedagi tetud päevadel. See protokoll on vastuolus kahe põhikirja järgse õigusega - §16, mi tagab vabalt liikumise õiguse ja §17, mis tagab vabaduse meeleavaldusteks.

Täna oli haridustöötajate streik.Et protesteerida katastroofiliste tagajärgedega Berlusconi valitsuse hariduspoliitika vastu.
Üliõpilasliikumise Onda/laine esindajad tahtsid ühineda selle streigiga väljudes ülikoolihoonest, aga mõlemad väljapääsud blokeeriti täies "võitlusvarustuses" politsei poolt. Üliõpilaste survele vastati, nagu heaks tavaks, kumminuiadega.
Samuti nagu oli seda tehtud märtsi alguses Pisas, kui 300 üliõpilast tahtsid osa võtta neofashistlike gruppide poolt esinema kutsutud parlamentääri Marcello Pera,hariduse kaubastamise ning privatiseerimise toetaja, raamatu esitlusest.Veebruari lõpus aeti samal viisil laiali vasakpoolsete meeleavaldus uusfashistliku Forza Nuova esindusruumide avamise vastu.Veel võiks seda nimekirja jätkata Pomeglianos asuva FIATi tööliste protestiga,kes vabriku sulgemise tõttu tööst ilma jäävad. Seal, Napoli ligidal, kus on eluks kaks valikut - kas töö või camorra, on see eriti traagiline.
Kumminuiad lasti käiku sealgi.

Uudistesaadetes oli juttu (tähtsusejärjekorras kuuenda-seitsemenda uudisena) ainult tänastest Rooma kokkupõrgetest. Teistest poleks me ilma internetita üldse midagi teada saanud...

Mul on ikka veel üks küsimus: kas nii ongi nüüd normaalne???

2 kommentaari:

Tatsutahime ütles ...

Ei, ei ole normaalne. Nüüd ja alati: see on lubamatu.

Meil on seadus, konstitutsioon, ning seda tuleb järgida. Ja kunagi me mõistame kohut nende üle, kes seda rikkunud on.

Kristjan ütles ...

Bergamos toimunust oli juttu kyll, aga jah, lood on alati ròhuga "ainult jopskid kàivad manifesteerimas" otsal, mitte kàidi selle vòi teise asja vastu protesteerimas".