laupäev, jaanuar 01, 2011

Ilusaim uusaastakontsert

Juba kaheksandat aastat toimub Veneetsia "La Fenice" teatris uusaastakontsert, mis ei kahvata sugugi Viini kontserdi kõrval, pigem vastupidi.

Dirigendiks seekord Daniel Harding, solistidena soprano Désirée Rancatore, tenore Antonio Poli, basso/baritono Luca Pisaroni.
Luca Pisaroni on mu suur lemmik ja selle tõttu tundus kontsert veelgi ilusam :)

Jättes selja taha ühe raske aasta, kust on keeruline (aga mitte võimatu!) midagi positiivset leida, oli Itaalial seda meeldivam kuulda Maestro Hardingu sõnu kontserdi lõpus : " Head uut aastat ja palju õnne sünnipäevaastaks Itaaliale! Täname teda ilusaima kingi eest, mille ta on teinud maailmale - tema kultuuri eest!"
Liigutav, tõesti, nagu lipuvärvides lilledega dekoreeritud lava ette paigutatud protestiloosung kultuurifondide kärpimise vastu, mis ultuvad kuni 50 protsendini. Üks sellistest asjadest, mida eelmisest aastast ära tahaksime unustada, on majandusministri Giulio Tremonti lause, et ega Jumaliku Komöödiaga võileiba ei tee. Itaalias annab kultuur tööd 250 000le inimesele 250 000 perega. Ka meie viieliikmeline pere kuulub nend hulka.


Õnneks ei ole suurt tulemust andnud ka Põhjaliiga mõtetud üritamised endale haarata "Va' pensiero"t. Ikka täidab see muusika põhjast lõunani inimesi uhkusega, mida igapäevases elus pole väga kerge tunda... Aga on ka teistsuguseid hetki. Neid tunnetabki kuuldes Verdi ühel häälel laulvat koori. Ja nendesse peab rohkem uskuma.
Ilusat uut aastat! Lenda, mõte, kuldseil tiivul...(Klikkides video vasakus allnurgas olevale lingile on võimalik näha kontserdi teisi lõike)

Kommentaare ei ole: