neljapäev, detsember 25, 2008

"Aga mis sa sellest saad?"

On sõnu ja lauseid, mis jätavad me sisse täiesti konkreetse jälje - siis, kui keegi meid nendega nagu lumepalliga viskab või siis, kui need tasapisi, märkamatult omaks võtad. Esimesel juhul saad suure mustja sinika, mis hingele tükk aega ebameeldivust tekitab. Teisel juhul saab nendest sõnadest üks haigus, mis esialgu vaid jala ukse vahele paneb, et ennast sinu maailma sisse lükata ning seejärel kogu mõtteruumi vallutab. Just nagu vähkkasvaja.

On lauseid, mis on väikesed ja pretensioonitud, aga tegelikkuses osutuvad omakasu ning arvepidamise kultuuri algpisikuks.

Üks nendest lausetest, või täpsemalt kontseptidest, on - "aga mis sa sellest saad?".
Haiglaslik sõnadeühend, mis kannab endas hävitavat viirust ja mida me ekslikult kaitsvaks vaktsiiniks peame. Me arvame, et see on vajalik küsimus julmas võitlusvalmis maailmas ja et hoiab ära , et keegi meid ära ei kasutaks, et keegi meilt jumala pärast midagi tasuta ei saaks. Tõhus meetod takistamaks, et maailmas midagi muutuks.

On igapäevaseid tegusid ja sõnu, mille üle kunagi ei juurdle ega arvesta pöördumatut liblikaefekti, millele nad alguse panevad.
Teine selline lause on "meie ei otsusta ju midagi".

On ideid, mis kipuvad jäävama ainult ideedeks, sest nende ellu viimiseks tuleks unustada need eelpool nimetatud kaks lauset. Ülejäänu teostaks liblikaefekt.

4 kommentaari:

Larko ütles ...

Kui mult keegi küsima juhtub, mida ma millestki saan, vastan harilikult, et hea meele ja sellest on rohkem kui küllalt.

Peppe ütles ...

Grazie per la visita e buone feste!

iltaka ütles ...

Head ja õnnestumisterohket uut aastat! Sind on hea lugeda. Ära väsi!

Tatsutahime ütles ...

Aga mis sa sellest saad, et sa valimas käid? küsiti viimase valimise ajal ühelt Bangladeshi kirjaoskamatult naiselt.

"See on minu kohus naisena, valida esindajaid" vastas ta.